Choroba wieńcowa

Parodontax płyn Avandia 8

Choroba wieńcowa jest jednym z częstszych schorzeń kardiologicznych. Powstaje wówczas, gdy serce otrzymuje mniej tlenu, niż potrzebuje. Istnieje wiele czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania. Zaobserwowano, że choroba najczęściej dotyczy osób w średnim oraz starszym wieku. Ponadto schorzenie częściej rozwija się u mężczyzn, niż u kobiet. Ryzyko zachorowania jest większe, jeśli w rodzinie zanotowano przypadek tej choroby.

Czynnikami, które sprzyjają zachorowaniu, jest występowanie także innych schorzeń, jak np. miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Charakterystycznym objawem choroby wieńcowej jest ból w klatce piersiowej. U chorych występuje również płytki oddech, mdłości, osłabienie czy nadmierne pocenie.

Diagnostyka choroby wieńcowej polega na szczegółowym wywiadzie lekarskim. W przypadku podejrzenia rozwoju tego schorzenia, lekarz zazwyczaj zleca wykonanie badania EKG czy UKG. Leczenie może przybrać różne formy. Jedną z nich jest zmiana stylu życia. Chorzy powinni na stałe wdrożyć zasady zdrowego odżywiania, nie zapominając przy tym o regularnym wysiłku fizycznym. Zazwyczaj konieczne jest również zażywanie leków. Najczęściej są to beta-blokery, leki metaboliczne czy preparaty, które zmniejszają poziom lipidów we krwi.

szeroki asortyment produktów poszerza Aquafresh Max-Active zostawiając konkurencję w tyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *