Czy każda choroba nazywana jest cywilizacyjną?


Corega Neutralny Smak Bisacodyl opinie

Choroby cywilizacyjne obejmują te schorzenia, do których występowania przyczynił się postęp technologiczny. Jest on związany nie tylko z powszechnymi udogodnieniami dla społeczeństwa, ale także ze zmianą trybu życia. Jednakże to, że dane schorzenie zaliczane jest do chorób cywilizacyjnych, wcale nie oznacza, że będzie tak przez cały czas. Związane jest to bowiem z postępami leczenia, także jeśli zmniejszy się częstotliwość występowania danej choroby, nie będzie ona nazywana cywilizacyjną.

Obecnie do chorób cywilizacyjnych zalicza się wiele schorzeń, obejmujących różne układy. Plagą wśród społeczeństw są takie schorzenia, jak nadciśnienie tętnicze, otyłość, miażdżyca, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroba niedokrwienna serca, osteoporoza czy alergie. Lista tych chorób jest jednak znacznie dłuższa.

Do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych przyczynia się nieodpowiednie odżywianie, brak aktywności fizycznej oraz stres. Wszystkie te choroby znacznie wpływają na pogorszenie jakości życia, a także skrócenie jego długości. Większość z nich zalicza się także do chorób przewlekłych, przez co chory musi zażywać odpowiednie leki regularnie. Choroby cywilizacyjne są charakterystyczne przede wszystkim dla krajów wysoko rozwiniętych.

sprawdź jakie są objawy u dorosłych po zakażeniu żółtaczką

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz