Depresja – choroba cywilizacyjna?

Aquafresh Max-Active ulotka augmentin ES opinie

Depresja zalicza się do zaburzeń psychicznych. Obecnie schorzenie to jest bardzo powszechne zarówno u młodych, jak i starszych osób. Wiele osób kojarzy depresję z obniżeniem nastroju i smutkiem, jednak choroba ma znacznie bardziej złożony charakter.

Trudność w rozpoznaniu depresji polega na tym, że zazwyczaj jej rozwój jest bardzo powolny. Sprawia to, że nawet najbliżsi mają trudności z wychwyceniem zmian w zachowaniu chorego. Cechą charakterystyczną depresji jest to, że chorzy często mają poczucie beznadziejności. Czują się nieprzydatni oraz bezwartościowi. Osoby z depresją cierpią również na urojenia. W dalszej fazie rozwoju choroby może dojść agresja oraz rozdrażnienie. Depresja powiązana jest również z objawami somatycznymi takimi, jak problemy ze snem, bóle głowy, nadmierne zmęczenie.

Ze względu na różnorodność tej choroby, leczenie uzależnione jest od konkretnego przypadku. Najczęściej chorzy uczęszczają na spotkania z psychoterapeutą. Ponadto stosowane jest leczenie farmakologiczne, w postaci tzw. antydepresantów. Bardzo istotne podczas całego procesu leczenia jest wsparcie rodziny oraz przyjaciół. Leczenie depresji zazwyczaj jest długotrwałe, jednak nie należy zaprzestawać go, nawet po widocznej poprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *