Nadciśnienie tętnicze

Aquafresh Avandamet 1mg/500

Nadciśnienie tętnicze zalicza się do częstszych chorób cywilizacyjnych układu krążenia. Choroba pojawia się wówczas, gdy kilkukrotny pomiar ciśnienia krwi wskazuje wartość 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze zaliczane jest do chorób przewlekłych. Jej leczenie to zazwyczaj długotrwały proces.

Choroba może przyczynić się do rozwoju niedokrwiennej choroby serca i udaru mózgu. Nadciśnienie tętnicze może się rozwinąć bez żadnej przyczyny. Czasem współistnieje wraz z inną chorobą, taką jak choroby nerek czy zespół Cushinga. Nadciśnienie tętnicze częściej diagnozowane jest także u osób otyłych lub z nadwagą. Z tego powodu czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania, związane są ze stylem życia. Do nich zalicza się np. nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niewłaściwa dieta czy niska aktywność fizyczna.

W leczeniu choroby stosuje się odpowiednią dietę, która oparta jest głównie o warzywa i owoce. Ponadto zalecane jest utrzymanie prawidłowej masy ciała, ograniczenie spożycia alkoholu, a także żywności, która obfituje w sól. Osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny również regularnie mierzyć sobie jego wartość.

wzw to wirusowe zapalenie wątroby typu b i c występujące również u dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *