Nowotwory jako choroby cywilizacyjne


Duac żel to produkt przeznaczony tylko dla klientów o ściśle określonych dolegliwościach

Nowotwory są jednymi z najpowszechniejszych chorób na świecie. Występują zarówno w krajach wysoko rozwiniętych, jak i w krajach rozwijających się. Częstotliwość zachorowania jest na tyle wysoka, że zaliczają się do chorób cywilizacyjnych. Choroba dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Nowotwór powstaje w wyniku nieprawidłowych podziałów komórkowych. W wyniku tego rozwija się guz nowotworowy, który funkcjonuje kosztem organizmu ludzkiego, stopniowo doprowadzając do jego wyniszczenia. Do powstania komórek nowotworowych przyczyniają się poszczególne czynniki, takie jak dym papierosowy, promienie jonizujące czy substancje szkodliwe, obecne np. w spalinach samochodowych. Nie bez znaczenia jest również stres, który może inicjować powstanie zmian nowotworowych. Również odżywianie może wpływać na rozwój nowotworów.

Nowotwór jest całkowicie wyleczalny, pod warunkiem wczesnego wykrycia patologicznych zmian. Konieczne są zatem regularne badania lekarskie, jak również odpowiednia profilaktyka przeciwnowotworowa. Warto zatem spożywać żywność o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Wskazana jest także aktywność fizyczna oraz ograniczenie palenia papierosów. Należy również regularnie obserwować swoje ciało, ponieważ dzięki temu, łatwo wykryć wszelkie, niepokojące zmiany. Leczenie nowotworów dobrane jest do konkretnego przypadku. Standardowo stosowana jest chemioterapia, radioterapia czy leczenie chirurgiczne.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz